Anasayfa
Duyuru / Emlak Haber / Röportajlar

Veli ekici konya gayrimenkul bankası ile sektörün açlığını giderecek !

Haziran 16, 2015
Yorum Yok
VELİ EKİCİ

SEKTÖRE TAZE KAN

Veli Ekici Konya Gayrimenkul Bankası olarak emlak sektörüne yeni bir soluk kazandırdık. Beybey İnşaat ve Konya Gayrimenkul Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ekici, Fetih Caddesi’nde 16 daireyi 163 günde bitirerek inşaat sektöründe  rekora imza attık.

Son yıllarda gayrimenkul alanında bir patlama yaşanıyor. Beybey İnşaat ve Gayrimenkul Bankası olarak Konya’ya taze bir soluk getirdiniz. Sektöre girmeye nasıl karar verdiniz

Konya Gayrimenkul Bankası ve Beybey İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ekici, “inşaat sektörüne girmeden önce toptan akaryakıt satışı yapıyorduk. O dönemlerde piyasanın sıkıntılı zamanında sektöre girmeye karar verdik. Çünkü, petroldeki ürünlerin kar amaçları düşmüştü. Petrolde baktık ki zarar ediyoruz Konya’ya yeni ve taze bir soluk getirmek için Aralık 2014 tarihinde inşaat sektörüne taze ve aranan bir kan olarak adım attık”dedi.

Sizi diğer firmalardan farklı kılan ne?

İnşaat sektöründe rakiplerimizden farklı ne yapabiliriz düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Veli Ekici, ‘reklam çok mu yapmak, ucuz mu yapmak yoksa çabuk mu satmak’ sorularıyla hareket ettiklerini ve çabuk yapmanın daima avantajlı olduğunu söyledi. Ekici, Gayrimenkul Bankası olarak vatandaşlara, profesyonel bir ekiple doğru ve güvenilir bir yatırım imkanı sunulduğunu sadece inşaat değil danışmanlık yaptıklarını da belirtti.

Bir rekora imza attık…

Ekici, “Fetih Caddesi üzerinde 16 dairelik ilk projemizi 163 günde bitirerek daireleri sahiplerine teslim ettik ve Konya’da bir rekora imza attık” dedi. Bu projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim etmek bizi cesaretlendirdi diyen Ekici, bu yolda ilerleyerek emlakçılık sektöründe başarılı olmayı hedeflediklerini ifade etti. Konya Gayrimenkul Bankası olarak ekibimizle birlikte güzel işler çıkartacağız şeklinde konuştu.

[lightbox thumb=”http://www.gozdegazetesi.com/wp-content/uploads/2015/06/KGB-AKADEMİ.jpg”]

Şu an da yürütmekte olduğunuz inşaat projesi var mı?

Fatih Karakolu arkasında Bey Konutları olarak 56 dairenin yapım aşamasında olduğunu söyleyen Veli Ekici,  2015 yılı içerisinde Sancak, Yazır ve Meram bölgesinde yeni projelere başlayacaklarının altını çizdi.

Bir rekorun ardından sektöre hızlı bir giriş yapmak, arsa sahiplerinden size gelen talepleri ne yönde etkiledi?

Arsa sahiplerinin, kat karşılığı arsalarda dairelerinin bir an önce teslim edilmesi ve hayallerindeki eve kavuşmak istemesi ve kaliteli hizmet beklentileri oluyor diyen Ekici, Gayrimenkul Bankası olarak arsa sahiplerinin beklentilerini en iyi şekilde en güzel hizmeti vererek karşıladıklarını ifade etti.  Ekici, “arsa sahipleri bize geldiğinde farklı bölgelerde konutların yapılması yönünde talepleri oluyor” dedi.

Siz sektörde taze ve aranan bir kan olarak Konya’daki inşaat ve gayrimenkul sektörünü nasıl buluyorsunuz? Peki Beybey İnşaat ve Gayrimenkul Bankası olarak işlerinizi nasıl yürütüyorsunuz?

İnşaat sektörünün 5-6 yıl önce Konya’da daha hızlı olduğunu söyleyen Ekici, şu an da sektörde bir yavaşlama olduğuna dikkat çekti. İnşaat sektörünün Konya’da kentsel dönüşüm ve hükümetin de verdiği destekle birlikte hızlı bir şekilde iyi noktalara geleceğini belirten Ekici, Konya’da emlakçılara güvenilmediğinin altını çizdi. Nedenini ise profesyonel bir şekilde çalışan emlakçı olamamasıyla açıkladı. Gayrimenkul Bankası olarak biz işlerimizi danışmanlarımızla profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Projeleri için 10 milyon gibi bir yatırım yaptıklarını söyleyen Ekici, inşaat firmalarından güzel talepler geliyor, şu an da Gayrimenkul Bankası olarak yapı denetim, mimarımız, pazarlama elemanımızdan oluşan 35 kişilik bir ekip kurarak yeni binamızda diğer emlakçılardan farklı bir işleyiş kurduklarını dile getirdi. Ekici, “yoğun iş temposundan istedikleri gibi yatırım yapamayan vatandaşlarımıza Konya Gayrimenkul Bankası olarak biz yardımcı oluyoruz. Sorularına cevap veriyor, hayallerindeki evle buluşturuyoruz” dedi.

[lightbox thumb=”http://www.gozdegazetesi.com/wp-content/uploads/2015/06/gayrimenkul-bankasi1.jpg”]

Konya’da bu kadar emlakçı varken neden gayrimenkul sektörüne girmek istediniz?

Konya’da inşaat ve emlak sektörü hızlı bir ivmesi olan sektör olarak bulunuyor. Bugün Tapu Kadastro’ya işlem için gittiğinizde üç günde sıranız ancak geliyor diyen Ekici, yoğunluğu tapudaki müracatlardan anlayabilirsiniz şeklinde konuştu. Ekici, “Gayrimenkul Bankası’nı klasik emlakçılığın yanı sıra gayrimenkul emlak danışmanlık kapsamında hizmet kalitemizi artırdığı için girmek istedik, aslında biz gayrimenkul danışmanlığı yapıyoruz” dedi. Ekici, “müşterilere bilgilerimizi profesyonel ekibimizle ileterek yardımcı oluyoruz. Bir mülkün değerini biçip ondan sonra satışa çıkarıyoruz. İnsanlara alım-satımlarda yanılmamaları için tam bir bilgilendirme yapıyoruz. Bize teslim edilen ürünün üzerine kar koymuyoruz. Bize ne kadar fiyat verildiyse o fiyat üzerinden çabuk satmak ve sadece komüsyon usulü çalışıyoruz. Arsa sahipleri ile inşaat sektörü arasında aracılık yaparak ikililer arasındaki anlaşmazlıkları çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul sektörü olarak bir sloganımız var diyen Ekici, “Doktorunuz var, avukatınız var, gayrimenkul danışmanınız var mı? Yoksa biz varız” sloganımızla, Beybey İnşaat olarak da “Huzura temel atıyoruz” sloganımızla da vatandaşlara hizmet verdiklerini söyledi.

[lightbox thumb=”http://www.gozdegazetesi.com/wp-content/uploads/2015/06/bu-hafta.jpg”]

Peki, sadece gayrimenkul alanında değil, medya sektörüne de giriş yaptınız? İşin medya ayağı nasıl işleyecek?

Bu Hafta gazetesi olarak bir gazete çıkarıyoruz. Bireysel müşterilerin ve inşaat firmalarının verdiği satışları gazetemizde haftalık yayınlar çıkararak yayınlayacağız diyen Ekici, binamızda bulunan bilgi işlem ve medya bölümündeki ekibimizle koordineli bir şekilde işleri yürüttüklerini ifade etti.

İnternet alanında gayrimenkul televizyonu (Gayrimenkul Haber TV) kurduklarını dile getiren Ekici, sosyal medya ve basınla olan ilişkilerinin son derece mükemmel olduğunun altını çizdi. Emlakla ilgili en yeni en güncel bilgileri, haberleri vatandaşlarımızla buluşturuyoruz diyen Ekici, vatandaşlarımız Bu Hafta gazetesi, Gayrimenkul Haber TV ve Gayrimenkul Bankası ile gayrimenkul ile ilgili bütün gelişmelere ulaşıyor.

 [lightbox thumb=”http://www.gozdegazetesi.com/wp-content/uploads/2015/06/gayrimenkul-haber2.jpg”]

Tarla ve gayrimenkul olarak gerek Türkiye  gerek yurtdışından Konya’ya nasıl bir talep var?

Konya’ya, İstanbul ve yurtdışından ciddi bir talep olduğunu söyleyen Veli Ekici, Konya’nın yüzölçümü bakımından Türkiye’nin şehirleri arasında büyük bir yüzölçümüne sahip olduğunu ve arsa, tarla alma gibi değişik taleplerde bulunulduğunu ifade etti. Ekici, “Konya emlak sektörünün gözbebeği olma yolunda ilerliyor” dedi.

Yoğun iş temposundan sosyal yaşamınıza vakit ayırabiliyor musunuz?

İş düzenimizi yeni oturtmaya başladığımız için çocuklarıma ve aileme fazla zaman ayıramıyorum diyen Veli Ekici, ilerleyen zamanlarda projelerimiz hayata geçtiğinde çocuklarına ve ailesine bol bol vakit ayıracağını dile getirdi.

[lightbox thumb=”http://www.gozdegazetesi.com/wp-content/uploads/2015/06/veli-ekici.jpg”]

Son olarak Veli Ekici Kimdir? Kendinizi tanıtabilir misiniz?

Veli Ekici, 1978 yılında Konya Ereğli’de dünyaya geldiğini, öğrenim hayatını Ereğli’de sürdürdüğünü söyledi. Farklı sektörlerde ticarete atıldığını ve başarılı olduğunun altını çizen Ekici, 1998-2007 yılları arasında cep telefonu toptancılığında büyük bir patlama yaşandığını vurguladı. Daha sonra petrol işiyle uğraştığını söyleyen Veli  Ekici, şu an da Beybey İnşaat ve Konya Gayrimenkul Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade etti.

 

WEB TV

Hindistan'da meydana gelen kum fırtınasında hayatını kaybedenlerin...

Endonezya'nın batısındaki Sumatra Adası'nda bulunan kaçak petrol...

İran'da düşen jette hayatını kaybeden 10 kişinin Adli Tıp...

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses...

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türk bayrağını indirmek için direğe...

"Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hakkında...

İstanbul'da evinin camından sarkarak aşağıya düşen çocuk...

Panama bayraklı "GSP Saturn" isimli dev petrol platformunun 15 Temmuz...

Üsküdar'da üç kişinin hayatını kaybettiği halk otobüsü kazasına...

TSK’nın Afrin operasyonunda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kağan...

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ Harekatı için Hatay’ın...

Trabzonspor’un golcüsü Burak Yılmaz’ın Sarıyer’de ölümden...

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın intihar...

Erzincan'da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri El Sani tarafından...

Kağıthane Sanayi Mahallesi Muhtarlığı önünde meydana gelen silahlı...

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde terhisine 17 gün kala sel felaketinde...

Hakkari’de bölücü terör örgütleri tarafından tuzaklanan el...

Kayseri'de gece yarısı bir binaya giren hırsız, çaldığı bisikleti...

Sancaktepe’de gökyüzündeki bulutların elinde silah tutan bir asker...

DÖVİZ KURU