Anasayfa
Spor

Konyaspor 4 mevkiye nokta transfer yapacak

Haziran 15, 2017
Yorum Yok
2078886

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, ilk etabı 3 Temmuz’da Konya’da başlayacak kampa kadar transferleri bitirmeyi planladıklarını, 4 mevkiye oyuncu transfer edeceklerini söyledi.

Bir otelde düzenlenen geleneksel iftar buluşması programının sonunda basın mensuplarına konuşan Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, bu sezon 3 farklı kulvarda mücadele edeceklerini söyledi. Hedefli bir takım olduklarını ifade eden Akçay, 3 kulvarda giderken zorluk yaşayacaklarını ancak Konya şehrinin ruhsal ve psikolojik desteğiyle bu zorlukları aşacaklarını belirtti.

 

Akçay, ilk etabı 3 Temmuz’da Konya’da başlayacak kampa kadar transferleri bitirmeyi planladıklarını, 4 mevkiye oyuncu transfer edeceklerini dile getirdi. Akçay, “İzleme heyetinin 1 yıldır sürdürdüğü çalışma var, onları değerlendiriyoruz. Karşımıza bazen oyuncuya dayalı, bazen ekonomiye, bazen de sözleşmelere dayalı sorunlar çıkıyor. O yüzden A, B, C planlarınız olması gerekiyor. Sanıyorum 10-15 günlük süreçte hepsi olmasa bir kısım transferler yapacağız. En azından kampa giderken oyuncularımızı yanımızda istiyoruz. Yönetimin de bu yönde kararı var. 4 mevkiye nokta transfer yapmak istiyoruz. Bir mevkiye de tamamlayıcı bir oyuncu alacağız. Böylece kaliteli bir takım oluşturacağız. Aykut Hoca ile birlikte kompakt bir oyun şekli oluştu. Biz buna direkt oyun ve hızlandırıcı oyuncularla donatarak, sonuç üretebilir miyiz,6-8 saniyede atak geliştirip kaleye gidebilir miyiz buna bakacağız” dedi.

 

Şan: “İşimiz giderek zorlaşıyor”

 

Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ise açıklamasında, kadroyu çok fazla bozmak istemediklerini söyledi. Bazı isimlerle anlaştıklarını ve imza aşamasına gelindiğini kaydeden Şan, “İmzaya kalan, anlaştığımız birkaç isim var. Hocamızla son dokunuşlar yapacağız. Oyun taktiği değişeceğinden dolayı zaruri değişiklikler olacak. Çok fazla kadroyu bozmadan yolumuza devam edeceğiz. İşimiz giderek zorlaşıyor, bu yüzden takviyeler kaçınılmaz. Hocamızla örtüşen düşüncelerimiz var. Geçen sezon 1 milyon euro demiştik transfer bütçesine. İnşallah bunun üstüne çıkacağız bu dönem. Geçen sezon bunu tutturmuştuk. Daha fazla para vermedik. Bonservisi elinde olan oyuncuları alabiliriz. Boşnak genç oyunculara bonservis ödemiştik. Boşnak oyuncular tarzında isimler bulursak bu dönemde de bonservis ödemeye de hazırız” dedi.

 

Başkan Şan, sözleşmesi biten oyuncularla yola devam etmeyi düşünmediklerini ancak Mustafa Reşit Akçay’ın görüşünü alacaklarını, Bajic, Skubic, Milosevic, Vukovic ve Ömer Ali için menajerler aracılığıyla yapılan teklifleri dikkate almadıklarını sözlerine ekledi.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Yorum Yazın

Yorum Yazın

WEB TV

İstanbul Kadıköy’de dün akşam 1 kişinin hayatını kaybettiği 7...

Marmaris'te bir hastanede tedavi görürken hayatını kaybeden Türk...

Ankara’da bir kişi, tartışmanın ardından şiddet uyguladığı...

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde cuma namazı için...

Konya'da merkez meram ilçesi dutlu caddesindeki mesire alanının arka...

15 Temmuz darbe girişimini anlatan Uyanış filminin fragmanı büyük...

Sivas’ta buldukları kuşun dünyanın en esrarengiz kuşlarından...

Muğla’da yolcu midibüsün uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen...

Konya’da annesiyle yolun karşısına geçmek isterken annesinin elinden...

Eskişehir’de vereceği konser öncesi bıçaklanan ünlü DJ ve besteci...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Konya’da ’Gelir Getirici...

Afyonkarahisar’da sinyal kesici marifetiyle bankadan para çeken...

Çocuk bakıcısı dehşeti kameraya...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Almanya eğer PKK’nın dayatma...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, referandum startını verdiği...

Şişli'de Cumhuriyet Gazetesi'nin binasının bulunduğu bölgeden...

Danimarka’da iki kuşak öncesin atalarının Danimarkalı...

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Çarıklı beldesi Karpuzlu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa değişikliği teklifini...

Kar ve soğuk yurda dönüyor. Şimdiden soğumaya başlayan hava...

DÖVİZ KURU