Anasayfa
Emlak Haber / Sektörel

İnşaatta Devrim

Ocak 27, 2017
Yorum Yok
veli-ekici-insaatte-devrim

Ereğlili İş adamı Veli Ekici, Konya’da kurduğu şirketle elde etti başarıda bir Türkiye rekoru kırdı.

Ereğlili İş adamı Veli Ekici, Konya’da kurduğu şirketle elde etti başarıda bir Türkiye rekoru kırdı.

Ereğlili İş Adamı Veli Ekici, inşaat sektöründen temelden çatıya yürüttüğü işlerini 163 günde tamamlayarak daireleri sahiplerine teslim etti. Bu kısa sürede yaptığı inşaatlarla bir Türkiye rekoruna iza attı.

Konya’da yeni bir firma olarak kurulduklarını belirten Beybey İnşaat ve Konya Gayrimenkul Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Veli Ekici, Konya’da Fetih Caddesi’nde 16 daireyi 163 günde bitirerek bir rekora imza attıklarını belirtti.

İnşaat sektörüne girmeden önce toptan akaryakıt satışı yaptığını belirten Ekici; “O dönemlerde piyasanın sıkıntılı dönemlerinde inşaat sektörüne girmeye karar verdik. Çünkü petroldeki ürünlerin kar amaçları düşmüştü. Petrolde baktık ki zarar etmeye başladık. Konya’ya yeni ve taze bir soluk getirmek için Aralık 2014 tarihinde inşaat sektörüne girdik. İnşaat sektöründe “Rakiplerimizden farklı ne yapabiliriz?” diye düşündük. “Reklamı çok mu yapmak, ucuz mu satmak, yoksa çabuk mu yapmak?” sorularından çabuk yapmanın bizi daha avantajlı kılacağını düşündük. Fetih Caddesi üzerinde 16 dairelik ilk projemizi 163 günde bitirerek daireleri sahiplerine teslim ederek Konya’da bir rekora imza attık. Bu bize büyük bir cesaret verdi. Bu yolda ilerleyerek emlakçılık sektöründe başarılı olacağımızı hedefledik. Güçlü bir ekiple, altyapımızın mükemmel olmasıyla güzel işler çıkartacağımızı düşündük ve Gayrimenkul Bankası olarak da binamızı hizmete soktuk. Beybey inşaat ve gayrimenkul projelerini aynı çatı altında birleştirmek istiyoruz” dedi.

Profesyonel Bir Ekiple Hizmet Veriyoruz

Konya’da inşaat ve emlak sektörü hızlı bir ivmesi olan bir sektör olarak bulunuyor, şeklinde konuşan Ekici; “Bugün Tapu Kadastro binasına işlem için gittiğinizde 3 günde sıranız geliyor. Yoğunluğu tapudaki yapılan müracaatlardan anlayabilirsiniz. Gayrimenkul bankasını normal klasik emlakçılığın yanı sıra gayrimenkul emlak danışmanlık kapsamında hizmet kalitemizi arttırdığımız için girmek istedik. Aslında gayrimenkul danışmanlığı yapıyoruz. Müşterilere bilgilerimizi profesyonel ekibimizle ileterek yardımcı oluyoruz. Bir mülkün değerini biçip, ondan sonra satışa çıkarıyoruz. İnsanlara alım-satımlarda yanılmamaları için tam bir bilgilendirme yapıyoruz. Bize teslim edilen ürünün üzerine kar koymuyoruz. Bize ne kadar fiyat verildiyse o fiyat üzerinden çabuk satmak ve sadece komisyon usulü çalışacağız. Arsa sahipleri ile inşaat sektörü arasında aracılık yaparak ikililer arasındaki anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak istiyoruz” dedi.

Gayrimenkul Danışmanınız Var Mı?

Veli Ekici; “Gayrimenkul sektörü olarak bir sloganımız var. “Doktorunuz var, avukatınız var, gayrimenkul danışmanınız var mı? Yoksa biz varız” sloganımız ve Beybey İnşaat olarak da “Huzura temel atıyoruz” sloganımız ile vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. İnşaat ve gayrimenkul sektöründe kendimizi sloganlarımızla ifade ediyoruz” dedi.

VELİ EKİCİ KİMDİR?

1978 yılında Konya Ereğli’de doğdu. Liseyi Ereğli’de okuduktan sonra ticarete atılarak farklı sektörlerde çeşitli başarılara imza attı.

5 çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olarak Ereğli’de dünyaya gelen Ekici, bir çok sektörde başarılı bir iş adamı olarak faaliyet gösterdi. Şimdi ise Ekici Grup Konya Gayrimenkul Bankası, Beybey İnşaat ve Gözde Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

WEB TV

İstanbul Bağcılar’da annesi ve babası boşanan 10 yaşındaki...

Hindistan'da meydana gelen kum fırtınasında hayatını kaybedenlerin...

Endonezya'nın batısındaki Sumatra Adası'nda bulunan kaçak petrol...

İran'da düşen jette hayatını kaybeden 10 kişinin Adli Tıp...

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses...

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türk bayrağını indirmek için direğe...

"Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hakkında...

İstanbul'da evinin camından sarkarak aşağıya düşen çocuk...

Panama bayraklı "GSP Saturn" isimli dev petrol platformunun 15 Temmuz...

Üsküdar'da üç kişinin hayatını kaybettiği halk otobüsü kazasına...

TSK’nın Afrin operasyonunda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kağan...

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ Harekatı için Hatay’ın...

Trabzonspor’un golcüsü Burak Yılmaz’ın Sarıyer’de ölümden...

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın intihar...

Erzincan'da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri El Sani tarafından...

Kağıthane Sanayi Mahallesi Muhtarlığı önünde meydana gelen silahlı...

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde terhisine 17 gün kala sel felaketinde...

Hakkari’de bölücü terör örgütleri tarafından tuzaklanan el...

Kayseri'de gece yarısı bir binaya giren hırsız, çaldığı bisikleti...

DÖVİZ KURU