Anasayfa
Röportajlar / Videolar

INC Marka Patent

Temmuz 31, 2015
Yorum Yok
inc-marka-patent

Ülke ekonomisine yön veren firmalara danışmanlık destekli bütünleşik çözümler sunan INC Marka&Patent Genel Müdürü Mustafa Sarıkaya, gazetemize sektöre ilişkin bilgiler verdi.

Inc Marka&Patent Konya’da bilinen bir proje yazımı yapan bir firma, Inc Marka&Patent’i tanıtır mısınız?

2009 yılında kurulmuş bir firma olan Inc danışmanlık birçok destek kademeleriyle beraber devlet destekleri, hem marka anlamında hem de patent anlamında hizmetler veriyor. Son bir yıldır da ağırlıklı olarak marka ve patent çalışmalarımız devam etmektedir. İstanbul’da da ofisi olan firmamızın, Konya ayağında 30 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Selçuk Üniversitesi bünyesindeki Teknokent’te de birimimiz bulunmaktadır.

Inc Marka&Patent’in başarısının en büyük kaynağı ekip ruhu, kendimizi Türkiye’ye duyurmak için gerekli çalışmalarımızı yaptık, alt yapımızı hazırladık. Genç ve dinamik ekibizle kendimize güvenen bir firmayız. Her anlamda işletmelere ihtiyacı olan kurumsallaşma ve markalaşma çalışması kapsamında devlet desteği bilinciyle hem markalaşma anlamında hem de AR-GE üretimleri konusunda bunların patent belgeleriyle belgelenmesi anlamında hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. ISO belgesi ile ilgili ürün kalite belgeleriyle ilgili çalışmalarımızda devam ediyor.

Peki, Inc Marka&Patent kaç kişiyi bünyesinde barındırıyor?

Konya lojistik merkezimizde 30 kişilik ekibimiz var. İstenbul’da 5 kişilik bir ofisimiz bulunmaktadır. Toplam 35 kişilik genç ve dinamik bir kadroya sahibiz.

Hemen hemen her yazdığınız projenin marka ve patentini alıyorsunuz. Proje yazımı ne kadar zaman alıyor?

Proje yazarken müşterinin ihtiyaçları, müşterinin alabileceği destekleri analiz ediyoruz. Sonrasında ise gerekli evrakları toplayıp, prosedürleri yerine getirdikten sonra proje yazımına başlıyoruz. Proje yazımı 10 gün içinde tamamlanıyor. Bunun dışında bir AR-GE projesi olduğu zaman bunun içeriği daha fazla, prosedür anlamında da detay gerektiren konular olduğu için bu süreç bir aya çıkabilir. Önemli olan burada firmaların proje bilincini oluşturabilmektir. Çünkü 7 kişilik uzman kadromuz var. Bu uzman kadromuz tamamen proje yazımıyla ilgili hizmetini yürütüyor. İşlemlerimizi hızlı bir şekilde müşterilerimize sunduğumuz için müşterilerimiz bizden memnun kalıp, referans olabiliyor.

Peki, birçok marka ve patent firması varken, sizin onlardan farkınız nedir?

Sektörel olarak baktığımız zaman yılda yaklaşık 100 bine yakın Türkiye çapında marka müracaatı yapılıyor. 30 yıldır sektörde bulunan bir firma var ve biz karşımızda tek rakip olarak bu firmayı görmekteyiz. Bizi onlardan bir nebze öne taşıyabilecek durum zamanında hızlı bir hizmet vermek ve firmaları anında ziyaret edebilmemizdir. Özellikle bu işlerin Konya firması tarafından yapılmasını sağlamak en öncelikli hedeflerimizden birisidir. Bu işleri yapan ya da yaptığını ifade eden çantacı kesimi de bulunmaktadır. Belli bir kesim sadece parasal anlamda bir hizmet sunduğu için hiçbir şekilde ne bir müşteri memnuniyeti ne de marka oluşumu ya da marka tescil belgelerinin oluşması anlamında hizmet verilmemektedir. Ama biz Inc danışmanlık olarak girişimcilik projelerimizle yüzde yüz garanti veriyoruz. Garanti verdiğimiz bir işte bizim firmamızla ilgili bir aksaklık olması durumunda para iadesi garantisini de sunuyoruz.

Son olarak da gerek Konya’daki firmalar olsun gerekse diğer firmalar olsun, bunların devlet desteği mantığıyla marka bilinci mantığıyla yaklaşmalarını önemle rica ediyoruz.

WEB TV

İstanbul Bağcılar’da annesi ve babası boşanan 10 yaşındaki...

Hindistan'da meydana gelen kum fırtınasında hayatını kaybedenlerin...

Endonezya'nın batısındaki Sumatra Adası'nda bulunan kaçak petrol...

İran'da düşen jette hayatını kaybeden 10 kişinin Adli Tıp...

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses...

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türk bayrağını indirmek için direğe...

"Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hakkında...

İstanbul'da evinin camından sarkarak aşağıya düşen çocuk...

Panama bayraklı "GSP Saturn" isimli dev petrol platformunun 15 Temmuz...

Üsküdar'da üç kişinin hayatını kaybettiği halk otobüsü kazasına...

TSK’nın Afrin operasyonunda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kağan...

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ Harekatı için Hatay’ın...

Trabzonspor’un golcüsü Burak Yılmaz’ın Sarıyer’de ölümden...

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın intihar...

Erzincan'da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri El Sani tarafından...

Kağıthane Sanayi Mahallesi Muhtarlığı önünde meydana gelen silahlı...

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde terhisine 17 gün kala sel felaketinde...

Hakkari’de bölücü terör örgütleri tarafından tuzaklanan el...

Kayseri'de gece yarısı bir binaya giren hırsız, çaldığı bisikleti...

DÖVİZ KURU