Anasayfa
Konya Haber

Beyşehir’de ortaöğretim KPSS’ye 4 bin 351 aday girecek

Ekim 17, 2016
Yorum Yok
2656523203006595

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan Ortaöğretim düzeyi 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) Beyşehir’de girecek aday sayısının 4 bin 351 olduğunu bildirdi.

Başkan Özaltun, yaptığı açıklamada, ÖSYM tarafından Beyşehir’de ilk kez önlisans düzeyinde KPSS’nin Beyşehir’de yapıldığını hatırlatarak, “Beyşehir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’nden aldığımız bilgiye göre, Beyşehir’de 16 Ekim’de yapılan ön lisans düzeyindeki kamu personeli seçme sınavına bin 571 kişi katılmış. Lise düzeyinde gireceklerin sayısının ise 4 bin 351 olduğunu öğrendik. Bu çok yüksek bir rakam. Bu verilerde gösteriyor ki, Beyşehir’imiz için bu konuda da çok iyi bir şey yapmışız. Ama ortada bir başarı varsa bu başarı, birlik beraberlik içerisinde el ele vererek elde edilen hepimizin başarısıdır” dedi.

 
Beyşehir’de düne kadar ‘KPSS, üniversite ve AÖF sınavlarının yapılması çok zor, mümkün değil’ diyen bazı gruplar olduğunu vurgulayan Özaltun, bunu diyenlerin yanıldığını, azmedilirse hayatta her şeyin başarılabileceğinin görüldüğünü belirterek, “Biz her zaman şunu söylüyoruz; azmedersek, ‘mümkün değil’ diye hiçbir şey yoktur. Biz bugün azmettik, bir ekip ruhu çerçevesinde, üniversitemizle, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla, kaymakamlığımızla, kısacası ilgili tüm kurumlarımızla ortaklaşa çalışarak birlik beraberlik içerisinde hareket ederek bu başarıyı elde ettik. Hem ilçemizin ÖSYM Merkezi olması, hem KPSS’nin ve açık öğretim fakültesi sınavlarının Beyşehir’de yapılıyor olmasını sağladık. Burada kazanan kim? Beyşehir ve çevresinde yaşayan insanlar kazandı. Bundan sonra da kazanmaya devam edecekler inşallah. Artık, söz konusu bu sınavlar için hemşehrilerimiz ve ilçemiz çevresindeki yerleşimlerde yaşayan insanlarımız kilometrelerce öteye giderek yol kat etmeyecekler. Çektikleri çile son bulacak. Biz Beyşehir’in kazanması yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 
Yükseköğrenim anlamında elde edilen bu başarının sadece kendi başarıları olmadığını da dile getiren Özaltun, “Bu başarı, özellikle altını çizerek söylüyorum dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, ÖSYM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer Demir’in ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu’nun da arkamızda durarak, bizlere verdiği destek sayesinde oldu. Buna YÖK’ümüzün, Selçuk Üniversitemizin, Ali Akkanat Kampüsümüzdeki dekanlığımız ve akademisyenlerinin, kaymakamlığımızın, ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ve ilgili tüm kurumlarımızın katkısı da eklenince başarı kendiliğinden geldi. Bu, hep birlikte el ele verilerek hazırlanan bir projenin hayata geçirilmesidir. Bu ekip ruhu içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

WEB TV

Hindistan'da meydana gelen kum fırtınasında hayatını kaybedenlerin...

Endonezya'nın batısındaki Sumatra Adası'nda bulunan kaçak petrol...

İran'da düşen jette hayatını kaybeden 10 kişinin Adli Tıp...

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses...

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türk bayrağını indirmek için direğe...

"Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hakkında...

İstanbul'da evinin camından sarkarak aşağıya düşen çocuk...

Panama bayraklı "GSP Saturn" isimli dev petrol platformunun 15 Temmuz...

Üsküdar'da üç kişinin hayatını kaybettiği halk otobüsü kazasına...

TSK’nın Afrin operasyonunda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kağan...

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ Harekatı için Hatay’ın...

Trabzonspor’un golcüsü Burak Yılmaz’ın Sarıyer’de ölümden...

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın intihar...

Erzincan'da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri El Sani tarafından...

Kağıthane Sanayi Mahallesi Muhtarlığı önünde meydana gelen silahlı...

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde terhisine 17 gün kala sel felaketinde...

Hakkari’de bölücü terör örgütleri tarafından tuzaklanan el...

Kayseri'de gece yarısı bir binaya giren hırsız, çaldığı bisikleti...

Sancaktepe’de gökyüzündeki bulutların elinde silah tutan bir asker...

DÖVİZ KURU